Masterin seniorijoukkue pelasi ylivoimaiseen voittoon neljän seuran ottelussa Pickalassa 14.9. Joukkueeseen kuului neljä nais- ja 8 miessenioria. Tulokseen laskettiin pb-tulos kahdeksalta parhaalta, joista vähintään kahden piti olla naisia.

Kiertopalkinto (”Poika”) oli ollut vuoden St.Laurencissa ja sitä ennen vuoden Masterissa, johon se taas palasi. Voittotulos oli 265 pistettä eli keskimäärin noin 33 pistettä/pelaaja. St. Laurence tuli toiseksi 254 pisteellä, Pickala kolmanneksi 253 pisteellä ja Kurk neljänneksi 239 pisteellä. Ensi vuonna 4 seuran kisa pelataan Kurkissa.

Masterin Joukkueessa pelasivat Sinikka Alanen-Kontio, Leena Haavisto, Ulla Helminen ja Gita Laitinen sekä Martti Engholm, Erkki Huhtala, Raimo Kiuru, Matti Kyytsönen, Olli-Pekka Poutanen, Teuvo Pullinen, Per-Erik Teckenberg ja Timo Viljamaa.

Kisassa palkittiin myös paras nais- ja miespelaaja. Pullon kuohuvaa saivat Masterin Gita Laitinen 36 pisteellä ja Pickalan Tuomo Huuhtanen 37 pisteellä.