Master uusi viime vuotisen voittonsa 3.8. pelatussa seniorien neljän seuran ottelussa Master-Kytäjä-Nevas-Espoo.  Ottelu pelattiin tasoituksellisena lyöntipelinä erinomaisessa kunnossa olevalla Forest -kentällä.   Haastavuutta peliin toi kolmisen tuntia jatkunut hereä kesäsade, joka lopulta kuitenkin muuttui lämpimäksi auringonpaisteeksi. Joukkueen tuloksiin laskettiin mukaan kunkin kymmenhenkisen joukkueen kahdeksan parasta nettotulosta.   Kytäjä vei henkilökohtaisessa kilpailussa kolme ensimmäistä sijaa (Crisse Raitokoski -3, Rauno Vihriälä -3 ja Pirjo Santala-1), mutta Masterin joukkue loisti tasaisuudellaan ja voitti lopulta viiden lyönnin erolla kahdeksan pelaajan yhteistuloksella +35.  Väylällä 8 lähimmäksi lippua pääsi EGS:n Ole Johansson tuloksella 1,52 m.   Tulokset löytyvät Masterin kilpailukalenterista

Ensi vuonna tämä neljän seuran ottelu pelataan jo 25. kerran, isäntänä Kytäjä Golf.