Master Golf Clubin Syysvuosikokous pidettiin 12.11. maanantaina, paikalle oli saapunut 37 jäsentä. Kokouksessa hyväksyttiin johtokunnan esitys ensivuoden maksuista, jäsenmaksu 85 euroa sekä liittymismaksu 100 euroa. Junioreiden jäsenmaksu on 40 euroa.

Seuran puheenjohtaja Olle Harcke avasi kokouksen, ensimmäisenä oli vuorossa vuoden Masterilaisen palkitseminen. Jussi Vahala sai tämän vuoden arvonimen itselleen, Suomenmestaruus senioreiden sarjassa Maskussa pelatuissa SM-kilpailuissa oli hieno saavutus.
Vuoden Masterilainen Jussi Vahala

Johtokunnan uusiksi jäseniksi erovuoroisten tilalle valittiin Pia Juola(naistoimikunta) ja Johanna Salovaara(klubitoimikunta) sekä Jani Kovalainen (junioritoimikunta) ja Nina Siitari (projektit). Kapteeniksi valittiin Matti Huomanen sekä uudeksi puheenjohtajaksi Jari Kettinen. Vanhoina jäseninä Johtokunnassa jatkavat Juha Lilja (kilpailutoimikunta), Jouko Lappi (tasoitus- ja sääntötoimikunta), Markku Lähteenmäki (senioritoimikunta) sekä Eeva-Liisa Nurmi.

Seuran uusi puheenjohtaja Jari Kettinen avustajanaan Ritva Pesonen luovutti Olle Harckelle kukat heti virallisen kokouksen jälkeen kiitokseksi kuluneista kausista.
Puheenjohtajan vaihto
Virallisen vuosikokouksen jälkeen kokousvieraille käytiin läpi toimintakatsausta jossa toiminnanjohtaja esitteli kertyneitä pelikierroksia sekä jäsenten ikäjakaumaa ja pelaajien profiilia. Yleistä keskustelua käytiin myös kentän välietappien tarjouluista niiden sijainnista.